Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Strefa Outlet

Zgodnie z prawem każdy produkt, który jest sprzedawany w formie outletowej, musi zostać odpowiednio oznakowany, co w praktyce oznacza umieszczenie takiej informacji w opisie lub w tytule produktu. Każdy z naszych produktów umieszczony w kategorii OUTLETOWEJ posiada swój indywidualny kod początkowy „OUT” lub „OUT6”.  Sprzęt, który znajduje się w tej sekcji, najczęściej posiada niewielkie uszkodzenia, wady fabryczne lub rysy. W opisie każdego produktu znajdują się  szczegółowe informacje dotyczące stanu ogólnego produktu.

Warunki gwarancji:

  1. Produkty oznaczone kodem początkowym „OUT” są objęte standardową 12-miesięczną gwarancją, natomiast produkty z kodem „OUT6” 6-miesięczną gwarancją liczoną od dnia zakupu. Skorzystanie przez konsumenta z prawa gwarancji nie ogranicza jego prawa do rękojmi, którą zgodnie z art. 568 §1 KC dla rzeczy używanych ograniczono do roku, od dnia wydania rzeczy kupującemu.
  2. W przypadku sprzedaży produktów oznaczonych kodem początkowym „OUT” i „OUT6” w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 KC strony wyłączają odpowiedzialność z tytułu rękojmi.

W Strefie Outlet można zakupić produkty pochodzące z:

- ekspozycji sklepowej,

- 14-dniowych zwrotów konsumenckich,

- końcówek serii,

- napraw serwisowych,

 

Oznaczenia produktów outetowych:

Produkt nowy (OUT) – oznacza to, że nie był nigdy używany i najczęściej pochodzi ze zwrotu. Czasami może mieć uszkodzone lub otwarte opakowanie. Na taki produkt przysługuje normalna gwarancja producenta lub sklepu. Okres rękojmi standardowo wynosi 24 miesiące dla konsumentów.

Produkt używany, nieserwisowany (OUT6) – większości przypadków jest to produkt powystawowy, pochodzący z 14-dniowego zwrotu lub wykorzystywany do przeprowadzenia testów serwisowych. Sklep nie odpowiada za wszelkie wady, które zostały wyszczególnione w opisie, a okres obowiązywania gwarancji wynosi 6 miesięcy. Funkcjonalnie są to pełnowartościowe produkty. Rękojmia zostaje skrócona do 12 miesięcy.

Produkt używany, serwisowany (OUT6) – jest to produkt, który wrócił do sklepu w ramach zgłoszonej reklamacji. Produkt został naprawiony w serwisie i ponownie wystawiony na sprzedaż. Informacja na temat przeprowadzonych napraw znajduje się w opisie produktu. Sprzedawca nie odpowiada za wady, które zostały wskazane w opisie. Gwarancja zostaje skrócona do 6 miesięcy a okres rękojmi obowiązuje przez 12 miesięcy.

W pozostałych przypadkach zastosowanie mają przepisy zawarte w regulaminie sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl