Vera i zestaw Philips Hue 0

W nasze ręce trafił zestaw oświetleniowy od renomowanego i znanego producenta Philips Hue.

Philips posiada przygotowane różne zestawy oświetleniowe. Do nas trafił zestaw z dwiema żarówkami (ściemnialnymi wraz z możliwością regulacji barwy - ciepła/zimna), centralką oraz pilotem w formie przycisku do sterowania.

Centralka jest niewielkich rozmiarów i jest bardzo łatwa w podłączeniu. Całość ogranicza się do podłączenia zasilania i wpięciu centrali do naszej sieci komputerowej.

Przedstawiony zestaw zawierał 2 LED'owe żarówki. Fajną funkcjonalnością oprócz ściemniania jest możliwość ich zmiany barwy. Z jednego źródła oświetlenia możemy mieć zarówno barwę ciepłą jak i jasną - w zależności od pory dnia czy też naszego samopoczucia.

Sama integracja Philips Hue z centralą Vera jest zrealizowana bardzo dobrze. Nie tylko mamy możliwość sterowania oświetleniem Hue ale również możemy wykorzystywać scenariusze stworzone na mostku Philips Hue. Olbrzymim atutem jest również możliwość wykorzystywania oświetlenia w standardowych Z-Wave'owych scenach na poziomie centrali Vera, np. w momencie wykrycia ruchu poprzez sensor Z-Wave zapal dane źródło oświetlenia.

Poniżej przedstawiamy krótki filmik pokazujący integrację na Verze oraz sparowanie kontaktronu Z-Wave wraz z żarówką (otwarcie drzwi powoduje maksymalne zapalenie światła, natomiast zamknięcie jego zgaszenie).

 

Pozdrawiamy,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl