Najnowsza głowica: Spirit Z-Wave Plus FLiRS, czyli natychmiastowa reakcja 0

Sami u siebie testowaliśmy te głowice już od dłuższego czasu. Przed przystąpieniem do sprzedaży musieliśmy poczekać na finalną certyfikację urządzeń.

Obecnie są one już dostępne! Głowica Spirit od niemieckiego producenta Eurotronic jest bardzo ciekawym termostatem. Na chwilę obecną można śmiało stwierdzić, że oferuje największe możliwości.

Największym autem i czymś co ją wyróżnia od innych tego typu urządzeń jest to, że jest urządzeniem typu FLiRS. Co to oznacza? Jak wiemy urządzenia bateryjne w sieci Z-Wave przechodzą w stan uśpienia. Jak w przypadku czujników zalania, dymu, ruchu itp. czasy te nie mają większego znaczenia (i tak wybudzą się i zaraportują zdarzenie w momencie ich wzbudzenia) to w przypadku choćby termostatów, zamków, syren itp. (gdzieś gdzie wskazana jest natychmiastowa reakcja na komendę Z-Wave) czas wybudzania może skutecznie "uprzykrzyć nam życie". Na rynku Z-Wave nie było wcześniej termostatów wspierających tą technologię (FLIRS). Była ona już dostępna np w zamkach, syrenach (proszę sobie wyobrazić, że mielibyśmy stać pod drzwiami i komórką otwierać drzwi i czekać aż zamek się wybudzi).
Dobrze wiemy już, że urządzenie bateryjne obsługujące klasę FLiRS może reagować bardzo szybko ale jak to działa? Urządzenie takie wybudza się (nie w pełni) z bardzo wysoką częstotliwością i czeka na "szturchnięcie" ze strony centrali w celu pełnego wybudzenia i przesłania komendy Z-Wave. Genialne w swojej prostocie :-). 

Spirit obsługuje już również najnowszy protokół Z-Wave Plus - bardzo dobry przeskok względem poprzenika (Comet'a). W zestawie otrzymujemy sporo elementów. Tak jak poprzednio znajdziemy baterie i adaptery na zawory Danfossa. Bardzo miłym dodatkiem jest dołączona dodatkowa przykrywka baterii w innym kolorze (Biały oraz Srebrny). Sami możemy zadecydować co będzie u nas lepiej pasować.

Bardzo dobrą informacją jest poprawne działanie głowicy w interfejsie Fibaro (wersja 4.140). Wreszcie mamy alternatywę dla Danfossów. Poniżej wygląd w interfejsie oraz sama praca urządzenia:

 

Działanie na centrali Fibaro v4.140:

 

 

Na centrali Vera urządzenie zachowuje się równie szybko. Pod spodem wygląd urządzenia w interfejsie oraz również działanie urządzenia:

Działanie na centrali Vera (UI7):

 

 

Pełny opis produktu znajdą Państwo pod linkiem:

https://www.z-wave.pl/pl/p/Glowica-termostatyczna-Spirit-Z-Wave-Plus-FLiRS/576

Zachęcamy do zakupów!

PS. Mamy również jeszcze jedną dobrą wiadomość - kończymy właśnie wdrażać nową wersję naszego sklepu. Mamy nadzieję, że strona będzie czytelniejsza a zakupy jeszcze prostsze i przyjemniejsze!

 

Pozdrawiamy,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl