NOWOŚCI!!! Czujnik Czadu Fibaro FGCD-001 , termostat MCOHOME 0

  

Nowy czujnik od Fibaro - Czujnik czadu FGCD-001, nowy termostat od MCOHOME

 

Fibaro rozszerzyło rodzinę swoich urządzeń o czujnik tlenku węgla (CO). Urządzenie zamknięte jest w dobrze już znanej obudowie wykorzystywanej przez czujnik dymu od Fibaro. W tym przypadku należy tylko pamiętać, że urządzenie montujemy na ścianie (w przeciwieństwie do czujnika dymu, który montowany jest na suficie). Czujnik stale monitoruje stężenie tlenku węgla w otoczeniu. Kiedy wartości staną się niebezpieczne dla naszego życia to poinformuje nas o tym odpowiednim sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym. Oczywiście dostaniemy również stosowne powiadomienie Z-Wave. Czujnik pracuje w najnowszym standardzie Z-Wave Plus.

Urządzenie wyświetlane jest w interfejsie następująco:

Jak widzimy urządzenie wyposażone jest również w czujnik temperatury. Z racji na miejsce montażu będzie to faktycznie odczuwalna temperatura w pomieszczeniu (przy montażu przy suficie temperatura zawsze będzie lekko zawyżona, np przy czujniku dymu).

Dodatkowo czujnik zbiera również dane, które możemy sobie bezpośrednio odczytywać w postaci wykresów. Jest to o tyle ciekawe, że przeglądając raporty możemy stwiedzić czy już przypadkiem poziom tlenku węgla nie jest podwyższony. Jak wiemy jest to tzw. "cichy zabójca", więc takie informacje są niezwykle przydatne.

https://www.z-wave.pl/pl/p/Czujnik-tlenku-wegla-czadu-CO-Fibaro-FGCD-001-Z-Wave-Plus/558

 

Dodatkowo wprowadzamy termostat od MCOHOME. Jest to doskonała alternatywa (pod wieloma względami lepsza) dla termostatów heatit. Urządzenie to charakteryzuje się solidnym i nowoczesnym wykonaniem. Bez wątpienia dużym atutem jest europejski standard - będzie pasować do naszych puszek elektrycznych.

Front urządzenia wykonany jest z tafli szkła. Wokół wyświetlacza znajdują się duże, dotykowe przyciski. Wyświetlacz jest czytelnym ekranem LCD (w przeciwieństwie do heatit'a, który posiada wyświetlacz segmentowy).

Termostat może sterować dużymi mocami - posiada wbudowany przekaźnik 16A (3,6kW). Sporym atutem tego termostatu jest również wbudowana obsługa harmonogramów grzewczych. Dlaczego? Harmonogramy grzewcze w większości oprzemy o centralkę Z-Wave. Jednak co się stanie, gdy z jakiś przyczyn ulegnia ona awarii? Programując urządzenie lokalnie w awaryjnych sytuacjach możemy mieć nadal sterowanie grzewcze.

Urządzenie posiada również wbudowany czujnik wilgotności. Jest to ciekawa funkcjonalność. Możemy np sterować wentylatorem w swojej łazience na podstawie poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Wentylator może załączać się przy przekroczeniu określonego progu oraz, gdy światło jest zgaszone (tak aby nie hałasował jak przebywamy jeszcze w pomieszczeniu). Po zniwelowaniu poziomu wilgotności do odpowiendiej wartości wentylator można zaprogramować, aby się wyłączył.

Jednym z dodatkowych atutów jest to, że całość elektroniki zamknięta jest w panelu z wyświetlaczem, który jest demontowalny. W skrajnym przypadku jakby coś uległo awarii wystarczy wypiąć ekran - nie trzeba dostawać się do puszki elektrycznej. Jest to obecnie jeden z najciekawszych termostatów na rynku Z-Wave.

Oczywiście komunikuje się on już w najnowszym standardzie Z-Wave Plus.

Urządzenie wyświetlane jest w interfejsie Fibaro następująco:

 

https://www.z-wave.pl/pl/p/Termostat-scienny-MCOHOME-Z-Wave/559

 

Życzymy miłego weekendu!

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl