NOWOŚCI! Nowy Siłownik do zaworów. Nowe produkty NEO! 0

new

 

Pierwszą z nowości jest siłownik dedykowany do zaworów kulowych "z rączką" z już wbudowanym modułem Z-Wave.

Posiadamy już w swojej ofercie elektrozawory kulowe jednak urządzenia od firmy Xenon mają jedną niepodważalną zaletę - nie musimy ingerować w naszą instalację hydrauliczną (czy też gazową! :) ). Po prostu wykorzystujemy to co już mamy zainstalowane. Dodatkowym atutem jest wbudowany najnowszy moduł Z-Wave Plus (500 series). Całość mamy już przygotowaną do instalacji, montażu. Wystarczy odpowiednio przykręcić siłownik, podać zasilanie, dodać do centrali Z-Wave i gotowe!

Z racji, że siłownik montujemy na już istniejący zawór urządzenie to może sterować zarówno zaworem wodnym jak i gazowym.

Zanim zabraliśmy się za testy tego urządzenia mieliśmy pewne obawy. Wiadomo jak ciężo czasem ruszyć nieużywany zawór. Te jednak szybko zostały rozwiane. Urządzenie charakteryzuje się wysokim momentem i trzeba się sporo "napocić" aby probówać zastopować ten siłownik. Ze sterowaniem nie powinno być problemów aczkolwiek zalecamy najpierw lekko rozruszać zawór i najlepiej zaprogramować sobie tygodniowy ruch zaworu (zamknij/otwórz), aby ten się nie "zastał". Oczywiście musieliśmy również zerknąć do środka :). Wnętrze utwierdziło nas w przekonaniu o dobrym wykonaniu produktu. W środku znajdują się naprawdę solidne, metalowe przekładnie.

 

Montaż siłownika ułatwia możliwość wysprzęglenia układu. Zamontowane urządzenie prezentuje się następująco:

zawor

 

Z racji, że urządzenie w interfejsach Z-Wave'owych występuje jako zwykły switch to nie będzie problemu z kompatybilnością. Poniżej przedstawiamy jak prezentuje się na centrali Vera oraz Fibaro.

Vera

 

Poniżej również prezentujemy filmik z działaniem urządzenia.

Opis oraz możliwość zakupu siłownika pod: https://z-wave.pl/pl/p/Silownik-Z-Wave-SM-713-dla-zaworow-z-raczka/540

 

 

Kolejną ciekawą informacją jest fakt powiększenia rodziny urządzeń Z-Wave firmy NEO.

Urządzenia NEO

Wprowadzamy do oferty wcześniej zapowiadane czujniki zalania oraz syrenkę.

Dodatkowo pojawił się nowy wariant czujnika ruchu (z innym - magnetycznym mocowaniem). Rodzaje czujników oraz zasada działania jest dokładnie ta sama. Zmianie uległ uchwyt. Bardzo ciekawe rozwiązanie.

Czujnik zalania: https://z-wave.pl/pl/p/Czujnik-zalania-z-wave-NEO/543

Syrenka: https://z-wave.pl/pl/p/Sygnalizator-Z-Wave-NEO/542

Czujnik ruchu: https://z-wave.pl/pl/p/Czujnik-Ruchu-Motion-Sensor-Magnet-Z-Wave-Neo/544

 

Absolutną, niezwykle interesującą nowością wprowadzoną przez NEO są dotykowe przełączniki ścienne. Póki co tylko w jednej (białej) kolorystyce i tylko w wariancie dwukanałowym ale już niedługo kolejne modele.

Urządzenie umożliwia lokalnie (przy pomocy dotykowych przycisków) oraz bezprzewodowo (protokół Z-Wave Plus) sterować dwoma obwodami podłączonymi do przełącznika. Szklany panel wygląda bardzo atrakcyjnie. Podświetlane przyciski informują o aktualnym stanie (możliwość wyłączenia).

 

Poza ciekawym designem dużą zaletą jest wysoka obciążalność urządzenia oraz niewielkie wymiary plecków. Spokojnie mieści się do standardowych puszek elektrycznych fi60, poniżej zdjęcie puszki od środka.

 

Urządzenie charakteryzuje się bardzo szybką komunikacją Z-Wave. Poniżej filmik z prędkościa działania przesyłanych komend Z-Wave (natychmiastowo). Przepraszamy za słabą ostrość obrazu.

 

Przełącznik ścienny: https://z-wave.pl/pl/p/Przelacznik-scienny-2-kanalowy-Z-Wave-NEO/545

 

Zapraszamy do zakupów,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl