Nowości Z-Wave - Aeon, Fibaro 0

    

Otrzymaliśmy najnowszą dostawę od Aeon'u. Ten znany producent pełną parą przerzuca się na urządzenia pracujące w najnowszym protokole Z-Wave Plus. Właśnie zostały "zupgrade'owane" mierniki trójfazowe ZW095 oraz wzmacniacze sygnału ZW117.

Co oferuje protokół Z-Wave Plus nie będziemy się rozpisywać, każdy już raczej orientuje się jakie korzyści za sobą niesie. Wiele osób stara się już budować swoje sieci Z-Wave w oparciu tylko o ten wariant protokołu tym niemniej cieszą kolejne nowe urządzenia.

Wraz z aktualizacją urządzeń również zostały zmienione ich opakowania tak, aby były jednolite z ich pozostałymi urządzeniami. Prezentują się zdecydowanie ciekawiej.

Miernik ZW095 prezentuje się następująco:

 

Dokładny opis produktu wraz z aktualnymi instrukcjami, dokumentacjami technicznymi znajdą Państwo na: https://z-wave.pl/pl/p/Miernik-energii-Z-Wave-Plus-ZW095-3C%2C60A/528

 

Wzmacniacz o nazwie Range Extender 6 prezentuje się następująco:

 

Obecnie z boku urządzenia, pod przyciskiem inkluzji znalazła się dodatkowa dioda RGB, która może informować o warunkach panujących w sieci Z-Wave. Bardzo ciekawy gadżet.

Opis produktu znajdą Państwo na: https://z-wave.pl/pl/p/Wzmacniaczpowielacz-sygnalu-Z-Wave-Plus-ZW117/527

 

Dodatkowo wprowadziliśmy najnowszy produkt od Fibaro - pilot do sterowania, czyli KeyFob FGKF-601. Urządzenie również wyposażone jest w najnowszy chipset Z-Wave Plus. Pilot posiada aż 6 przycisków, cechuje go ciekawy design i co najważniejsze potrafi również wysyłać komendy dla określonych kombinacji klawiszy co znacząco powiększa jego możliwości.

Fibaro ciekawie przygotowało swój interfejs pod to urządzenie. Na liście urządzeń prezentuje się następująco:

Każdorazowe przyciśnięcie klawisza również jest odpowiednio ukazywane (tutaj kliknięcie kwadratu oraz przytrzymanie okręgu):

Wchodząc w opcję urządzenia zauważymy, że przygotowano również interfejs pod realizację asocjacji - parowania bezpośredniego pilota z urządzeniami Z-Wave (np włącznik ścienny, roleta itd.). W tym samym miejscu użytkownik może tworzyć również sekwencję - czyli akcja dla wciśnięcia przycisków w odpowiedniej kolejności.


Równie ciekawą opcją jest ta znajdująca się w zakładce Zaawansowane. Użytkownik ma również możliwość wprowadzenia blokady na pilota. Dlaczego jest to interesująca funkcja? Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie mógł korzystać z funkcji pilota. Przydatna funkcja jeżeli np. jedną z jego ról będzie rozbrajanie/zazbrajanie systemu alarmowego. Aby przesyłanie komend było aktywne w pierwszej kolejności trzeba wpisać odpowiednią sekwencję klawiszy.

Widać, że tym razem Fibaro wypuściło całkiem przemyślany produkt. Nam się to urządzenie podoba i wierzymy, że również przez Państwa zostanie ono pozytywnie odebrane.

https://z-wave.pl/pl/p/KeyFob-Fibaro-FGKF-601-Z-Wave-Plus/526

 

Zachęcamy do zakupów i życzymy miłego weekendu!

Pozdrawiamy,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl