Masz płytkie puszki elektryczne? - Rozwiązanie! 0

   

Najczęstszym problemem (poza brakującym kablem neutralnym) podczas rozbudowy naszego domu o sterowanie oświetleniem w technologii Z-Wave jest zmierzenie się z płytkimi puszkami elektrycznymi, do których ledwo mieści się standardowy włącznik. W takich sytuacjach szybko zauważymy, że moduł podtynkowy jeszcze jakoś upchniemy (w końcu są one porównywalnych wielkości co plecki standardowych przełączników), jednak o montażu włącznika możemy już zapomnieć. Jak poradzić sobie z tym problemem? Z pomocą przychodzi "rodzina" przełączników ściennych Tekaibin (TZ36s/d, TZ35s/d oraz TZ37).

Na początek kilka słów o samych przełącznikach. Standardowo już pracują one w najnowszym standardzie Z-Wave Plus (500 series). Najciekawszą funkcjonalnością tych włączników jest ich funkcja "pilota" - łatwo możemy realizować asocjację i za pomocą przycisków sterować innymi urządzeniami Z-Wave (np innym oświetleniem czy też roletami itp.). Szczegółowy ich opis znajduje się w opisach produktów (odnośniki zostaną umieszczone na dole artykułu).

Największą zaletą tych przełączników jest ich rozmiar! Przyrównując przełącznik Z-Wave do standardowego szybko zauważymy, że na głębokość jest on naprawdę zbliżonych rozmiarów.

Porownanie

Zdjęcie 1 - Porównie standardowego przełącznika z wersją Z-Wave TZ36d

Żeby dokładniej przedstawić wymiary przedstawiliśmy również je w standardowych, płytkich puszkach (60). Na potrzeby zdjęć plecki puszki zostały wycięte.

Zdjęcie 2 - standardowy włącznik

Widać, że jest jeszcze trochę miejsca, zobaczmy jakby to wyglądało z modułem podtynkowym (i to z jednym z najmniejszych na rynku). Jak widać na poniższym zdjęciu już niestety moduł by się nie zmieścił - pamiętajmy, że dochodzą jeszcze kable elektryczne.

Zdjęcie 3 - przełącznik oraz moduł podtynkowy Z-Wave

Na kolejnym zdjęciu przedstawiliśmy jak to wygląda w przypadku przełącznika ściennego TZ36d. Jak widać jest jeszcze trochę miejsca i biorąc nawet poprawkę na znajdujące się kable elektryczne można stwierdzić, że uda się taki przełącznik zainstalować. Porównując Zdjęcie 2 oraz Zdjęcie 4 widać, że przełącznik Z-Wave nie jest wiele większy od tego standardowego.

Zdjęcie 4 - przełącznik ścienny TZ36d

 

Płytkie puszki wcale nie muszą być przeszkodą do instalacji urządzeń Z-Wave.

Przełączniki ścienne Tekaibin można znaleźć pod adresem: http://z-wave.pl/pl/c/Przelaczniki-scienne/5/1/default/1/f_producer_2/1

Zachęcamy do zakupów!

Pozdrawiamy,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl