Dostawa Aeon Labs - Nowości, ZW062 1

  dostawaNEWAeon

Właśnie dotarła do nas najnowsza dostawa produktów od Aeon Labs.

Jednym z ciekawszych urządzeń (NOWOŚĆ) jest Kontroler Drzwi Garażowych ZW062 Gen 5:

http://z-wave.pl/pl/p/Kontroler-Drzwi-Garazowych-Z-Wave-Plus-ZW062/462

Oczywiście urządzenie jak wszelkie nowe produkty Aeon'u pracuje w najnowszym standardzie Z-Wave Plus (500 series).

Produkt zapakowany jest w zgrabne, ładne pudełko:

Wraz z urządzeniem otrzymujemy pełen zestaw montażowy. Producent zadbał, aby użytkownik mógł podłączyć urządzenie jak najszybciej i możliwie prosto. Zestaw zawiera przewody do podłączenia kontrolera do sterownika bramowego. Dodatkowo dołączono specjalne "spinki", dzięki którym można połączyć przewody bez ich lutowania.

Sam kontroler współpracuje z dołączonym w zestawie czujnikiem bramowym. Dzięki temu mamy możliwość zarówno sterowania bramą jak i również jej aktualnego stanu (czy jest otwarta czy też zamknięta). Sam czujnik zasilany jest bateryjnie, natomiast kontroler jest zasilany z dołączonego w zestawie zasilacza (5VDC).

Kontroler posiada wbudowane diody LED, syrenę oraz przycisk do lokalnego sterowania. W momencie, gdy zostanie wysłana komenda otwierania/zamykania bramy, kontroler najpierw zacznie mrugać diodami oraz uruchomiona zostanie syrena na 5 sekund po czym zostanie uruchomiony styk przekaźnikowi w celu wysłania zbocza narastającego do sterownika bramowego, aby wymusić ruch bramy.

ZW062 wyposażony jest w złącze micro USB (w zestawie jest kabel) oraz pamięć wewnętrzną (128MB), dzięki czemu można podłączyć urządzenie do komputera PC i wgrać własne dźwięki alarmowe w formacie MP3.

Po instalacji urządzenia należy dokonać kalibracji urządzenia, w celu nauczenia modułu jak długo odbywa się pełen ruch bramy. Kalibracji dokonujemy poprzez parametr 34.

Testy dla najpopularniejszych central:

  • VERA (UI7):

Kontroler ZW062 dodawany był do centrali Vera Edge z najnowszym obecnie firmware'm (1.7.1707). Urządzenie wyświetla się prawidłowo - ikona garażu wraz z aktualnym stanem bramy. Dodatkowo na "kafelku" urządzenia znajduje się przycisk do sterowania bramą. Całość pracuje prawidłowo :). Jednym mankamentem, który na chwilę obecną został odnotowany jest niepoprawne wyświetlanie ikony bramy w aplikacji komórkowej od Very. Problem można rozwiązać użytkując aplikację ImperiHome, którą serdecznie polecamy. Jednak jesteśmy przekonani, że ikona w aplikacji Very zostanie naprawiona wraz z kolejną aktualizacją. Poniżej screen z centrali:

Vera

  • Fibaro:

W centralach Fibaro niestety na chwilę obecną urządzenie nie posiada jeszcze szablonów. Dlatego w interfejsie pojawia się charakterystyczna "paczuszka". Jednak samo urządzenie pracuje prawidłowo. Można sterować bramą, raportowany jest jej aktualny status. Ciekawą opcją w Fibaro jest to, że ikona od urządzenia jest 3 stanowa (zamknięta/otwarta brama oraz brama w trakcie ruchu). Urządzenia Aeon'u są wspierane przez Fibaro także pewnie w najbliższym czasie zostaną utworzone stosowne szablony dla tego urządzenia więc z interfejsu zniknie paczuszka oraz zostanie wprowadzony spis parametrów urządzenia. Poniżej screeny z interfejsu pokazujące grafikę bramy:

Fibaro1Fibaro2Fibaro3

 

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawy produkt. Zestaw jest bogato wyposażony oraz dobrze wykonany. Jest to zupełnie coś nowego na rynku Z-Wave. Brakowało tego typu produktu. Gorąco polecamy, zapraszamy do zakupów.

Pozdrawiamy,

Serwis AdMax - www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (1)

24 maja 2016

Jak wyglada kwestia zasiegu w garażu blaszanym? ----------- ODP: Tutaj niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Zasięgi zawsze to są sprawy indywidualne, bardzo dużo czynników ma na to wpływ. Generalnie blaszany garaż na pewno nie jest "przyjaznym" otoczeniem dla urządzeń bezprzewodowych (jak chcemy z sygnałem wydostać się na zewnątrz). Działa to jak klatka Faraday'a i trzeba mieć tego świadomość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl