Nowy termostat ścienny HEATIT Z-Wave Plus 0

nowosc

Test nowego termostatu ściennego HEATIT Z-Wave Plus.

Właśnie dotarły do nas nowe termostaty HEATIT. Co go wyróżnia na tle inny termostatów, np. popularny SRT321?

Jest to termostat stale zasilany. Przeznaczony jest do montażu w puszce elektrycznej. Co zyskujemy stale zasilając moduł? Wszelkie komendy Z-Wave'owe wysyłane przez kontroler otrzymywane są przez termostat praktycznie natychmiastowo z racji na to, że moduł nie musi przechodzić w tzw. tryb uśpienia charakterystyczny dla modułów zasilanych bateryjnie. Do termostatu można podłączyć dodatkowy czujnik temperatury montowany w podłodze. Do urządzenia można podłączyć czujniki analogowe o różnej rezystancji (10,12,15,33 lub 47kΩ). Niewątpliwym atutem urządzenia jest również wbudowany przekaźnik mogący sterować obciążeniem do 16A (3600W). Termostat pracuje w najnowszym standardzie Z-Wave Plus (500series).

W zestawie otrzymujemy sam termostat, czujnik temperatury o długości 3m oraz instrukcję obsługi.

zawartosc

Z racji na ogromną ciekawość odnośnie jakości wykonania urządzenia pierwszym krokiem było zajrzenie jak całość prezentuje się "od środka". Już na pierwszy rzut oka widać, że termostat wykonany jest bardzo starannie. Nie mają tu miejsca jakie kolwiek niedoróbki.

Następnie całość została złożona, podłączony został czujnik temperatury pod wejście od czujnika podłogowego oraz podane zasilanie. Po włączeniu termostat prezentuje się następująco:

prezentacja

Termostat posiada ładne, schludne, jasne podświetlenie. Sterujemy nim z wykorzystaniem dotykowych przycisków (strzałek) oraz środkowego do zatwierdzania opcji/wchodzenia w tryb ustawień poprzez długie przytrzymanie w celu modyfikacji ustawień urządzenia. Odnośnie ustawień termostat ma ich całkiem sporo. Możemy skalibrować czujniki, określić ich rezystancje, ustawić odpowiednią histerezę do sterowania ogrzewaniem (inną dla czujnika podłogowego i inną dla temperatury otoczenia) itd. Moduł posiada również zabezpieczenie przed dziećmi (blokadę termostatu), dzięki czemu możemy zablokować modyfikację przez inne osoby.

Termostat dodawany był do centrali Vera oraz central Fibaro (HC2 oraz HC Lite w wersjach 4.x). Cała inkluzja przebiegła bezproblemowo. W przypadku Very urządzenie wyświetla się następująco:

Natomiast w centralach Fibaro termostat widoczny jest następująco:

Zmiany nastaw temperaturowych czy też parametrów urządzenia otrzymywane są przez urządzenie praktycznie natychmiastowo. Również w przypadku zmiany nastawy bezpośrednio na termostacie, nowa nastawa jest natychmiastowo wysyłana do centrali. Wyjście przekaźnikowe automatycznie wysterowywane jest na podstawie zadanej nastawy i odczytanej temperatury.

Termostat wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zdecydowanie polecam to rozwiązanie.

Termostaty dostępne są w kolorze czarnym oraz białym, zapraszamy do zakupów:

http://z-wave.pl/pl/p/Termostat-scienny-HEATIT-Z-Wave-czarny/424

http://z-wave.pl/pl/p/Termostat-scienny-HEATIT-Z-Wave-bialy/423

 

Życzymy Wesołych Świąt,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl