Nowa głowica termostatyczna - Comet 0

Właśnie dotarły do nas najnowsze głowice firmy Eurotronic, następca głowicy Stella - głowice Comet Z-Wave.

Głowice będziemy posiadać w wersji Z-Wave'owej oraz dodatkowo w wersji Bluetooth do budowy sterowania w małych mieszkaniach - blokach bez potrzeby instalacji centrali sterującej.

Co wyróżnia głowicę Comet w stosunku do Danfoss'a? Standardowo jak w przypadku Stelli - zmierzona temperatura przez głowice zostaje przesłana do systemu i jest wyświetlana, dzięki czemu wiemy jaki jest stan systemu grzewczego. Naszym zdaniem głowice Stella lepiej pracują jak Danfossy, mamy nadzieję, że z Comet'ami będzie podobnie. Więcej wypowiedzieć będziemy się mogli po dłuższych testach.

Co wyróżnia głowicę Comet w stosunku do poprzedniczki - Stelli? Przede wszystkim wygląd - znacznie nowocześniejszy, eleganckie tworzywo, poprawione mocowanie (metalowe), wyświetlacz, na którym możemy podejrzeć aktualną nastawę oraz wygodne pokrętło do zmiany nastawy temperatury bezpośrednio na głowicy. Lokalizacja wyświetlacza jest "genialna". Umiejscowienie ekranu u góry termostatu znacznie poprawia komfort ewentualnego użytkowania. Możemy korzystać z urządzenia bez niepotrzebnego schylania się.

Głowice zostaną wkrótce wprowadzone do sprzedaży, jak tylko dokonamy szerszych testów. Wnioski z szybkich testów:

  • Vera Edge UI7 V12 - Głowica działa poprawnie - nastawy są przesyłane do głowicy, zmierzona temperatura jest raportowana.
  • Fibaro HCL z beta firmware'm - wyświetla się jako 3 moduły: termostat z nastawami, czujnik temperatury, termostat do zmiany trybu pracy głowicy. Czujnik temperatury działa, same nastawy trochę "szalały". Musimy dokonać szerszych testów oraz dodać głowicę również do HC2. Jest duża możliwość, że urządzenie będzie działać poprawnie i że będzie wreszcie alternatywa dla głowic Danfoss'a w przypadku central Fibaro.
  • Ręczna zmiana nastawy bezpośrednio na głowicy przy pomocy pokrętła działa następująco. W momencie ręcznej zmiany nastawy temperatury głowica zapamiętuje ostatnio ustawioną nastawę po przez sieć Z-Wave i przechodzi w tryb manualny z nową nastawą ustawioną przy pomocy pokrętła. Tryb manualny trwa 2 godziny lub mniej jeżeli wcześniej zostaną przesłane nowe instrukcje Z-Wave. Po tym czasie głowica wróci do trybu Auto i wpisze ostatnio ustawioną nastawę, którą zapamiętała.

Życzymy miłego weekendu i Serdecznie Pozdrawiamy,

Zespół AdMax; www.z-wave.pl

EDIT:
Głowice Comet, dostępne są już do kupienia: http://z-wave.pl/pl/p/Glowica-termostatyczna-Comet-Z-Wave/419

Poniżej kilka zdjęć głowicy zrobionych "na szybko":

Comet1

Comet

Comet

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl