Czujnik Philio 2 w 1 PAT02-B Z-wave Plus 0

Po dłuższej przerwie, ponownie w naszym sklepie pojawił się czujnik 2w1 od Philio. Model PAT02-B.

Czujnik mierzy wilgotność (w procentach) i temperaturę (w stopniach Celsjusza). Ponadto czujnik posiada styk sabotażowy.

Multisensor można zamontować na prawie każdej powierzchni za pomocą dołączonych śrub lub taśmy 3M. PAT02-B posiada obudowę z okratowanym otworem do pomiaru wilgotności.

Urządzenie pracuje w standardzie Z-Wave Plus a zasilane jest jedną baterią CR123A. Jak przekonuje producent, bateria powinna nam wystarczyć na dłuższy czas użytkowania. Warto pamiętać, że w przypadku bateryjnych urządzeń z-wave, ich żywotność uzależniona jest przede wszystkim od częstotliwości jego wybudzania się. 

PAT02-B jest jednym z nielicznych urządzeń z-wave umożliwiających pomiar wilgotności. Obecnie jest to bardzo pożądany sensor wśród użytkowników z-wave, chociażby dlatego jego konkurent od Aeoteca ZW100 jest tak chętnie kupowanym i wykupowanym multisensorem. 

Co z kompatybilnością?

Na podstawie otrzymanych wyników testów od producenta śmiało można dodawać czujnik do naszych central z-wave.

Zarówno Very, Razberry czy testowane przez nich USB sticki odznaczały się pełną kompatybilnością.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o najnowszej centrali na rynku czyli Fibaro Home Center 3 oraz HCL3. Niestety w przypadku tych kontrolerów kompatybilność jest połowiczna. 

Czujnik można dodawać do central, ale w trybie bez szyfrowania. Warto pamiętać, że z każdą aktualizacją kontrolerów te parametry mogą się zmienić.

https://www.z-wave.pl/pl/p/Czujnik-Z-Wave-temperatury-i-wilgotnosci-PAT02-B/405

 

pozdrawiamy,

Zespół AdMax

www.z-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl