ZMIANY - OBOWIĄZKOWY NIP NA PARAGONIE 0

Od 1 stycznia 2020 roku wchodzą w życie zmiany w Ustawie o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy wprowadzają dla przedsiębiorców dokumentujących sprzedaż paragonami zmiany w zakresie wystawiania faktur. Poniżej wyjaśniamy, co zmiany w prawie oznaczają dla przedsiębiorców, zarówno dla nas jak i dla Was kupujących w naszym sklepie.

Jeśli dokonasz zakupu i zechcesz otrzymać fakturę za ten zakup na dane swojej firmy, sprzedający (AdMax-Robert Paterka) będzie mógł Ci ją wystawić tylko wtedy, gdy w trakcie wypełniania Formularza dostawy i płatności podasz NIP i dane swojej firmy. Jeżeli nie jesteś pewny, czy za dany zakup chcesz otrzymać fakturę już teraz (ewentualnie myślisz o wystawieniu jej w późniejszym terminie) to w uwagach do zamówienia Musisz powiadomić sprzedającego, że chcesz otrzymać paragon, na którym będzie widniał NIP firmy. Tutaj podobnie jak przy wystawieniu faktury należy podać w trakcie wypełniania Formularza dostawy i płatności NIP i dane swojej firmy.

Za wystawienie faktury z NIP-em firmowym do paragonu, na którym nie ma tego NIP-u, Urząd Skarbowy może naliczyć sprzedającemu dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości 100% kwoty VAT na tej fakturze.

Podobnie, jeżeli kupujący rozliczy w swojej działalności fakturę z NIP-em wystawioną do paragonu, na którym nie ma NIP-u, na niego również Urząd może nałożyć dodatkowe zobowiązanie w wysokości 100% tej kwoty VAT.

Wyjątek! Kupujący będzie mógł wystąpić o fakturę u sprzedających, którzy nie rejestrują sprzedaży na kasie fiskalnej, w naszym sklepie każda transakcja jest rejestrowana paragonem na kasie fiskalnej.

Nowe przepisy dotyczą jedynie przedsiębiorstw, osoby prywatne mogą poprosić o wystawienie FV bez konieczności podawania NIPu czy nr PESEL.

Oczywiście prawo nie działa w stecz, w związku z tym paragony wystawione przed 01.01.2020 mogą otrzymać fakturę do paragonu na którym nie widnieje NIP firmy.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?utm_source=notification&utm_medium=EDU-4606&utm_campaign=1-stycznia-2020-nip-obowiazkowy-na-paragonie&id=WDU20190001520

 

pozdrawiamy,

zespół AdMax

www.-wave.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl